Zarejestruj


automaty

dawid@automatyspawalnicze.pl
tel. 790 874 770

serwis@pneumaticon.pl
tel. 884 874 770

wps

Więcej informacji pod adresem
spawalnik@automatyspawalnicze.pl

symulacja stanowiska

Spawanie rurociągów i zbiorników

Z dniem 1 maja rozpoczynamy działanie nowego działu - giełda!

Będzie można publikować ogłoszenia dotyczące sprzedaży i kupna automatów spawalniczych, akcesoriów spawalniczych i wiele innych.

Krótki rys historyczny systemów sterowań. W artykule zdjęcia oraz dokumentacje z systemów produkowanych od lat siedemdziesiątych do obecnych.

Spawanie metodą łuk kryty (SAW) - prezentacja wstępna. W dalszej części wpisu można zobaczyć krótki film w opublikowany serwisie YouTube, na naszym oficjalnym kanale.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współtworzenia działu SYMULACJE STANOWISK. Będziemy starać się aktualizować i dodawać jak najczęściej nowe stanowiska, koncepcje i pomysły. Na tę chwilę poszerzyliśmy nasze działy o dwie nowe głowice i w dziale akcesoria o kolejne moduły usprawniające prace przy spawaniu pod topnikiem metodą SAW.

Cięcie tlenowo - acetylenowe występuje, gdy tlen jest kierowany do podgrzewania metalu w wyniku spalania lub utleniania metalu. Tlen jest wymagany w celu wsparcia każdego procesu spalania. Tlen nie jest palny sam, jednak zwiększa prędkość i siłę, z jaką odbywa się proces spalania. W połączeniu z acetylenem, płomień staje się gorętszy, a spalanie jest szybsze.

 

Pozycje wykonywania złącza spawanego są bardzo istotnym czynnikiem w procesie wytwarzania konstrukcji, gdyż mają bezpośredni wpływają, na jakość wykonywanych spoin, a w wielu przypadkach uniemożliwiają spawanie określoną metodą.

Spawalnictwo to dziedzina technologii zajmującej się procesami spajania, czyli łączenia tworzyw konstrukcyjnych, i procesami pokrewnymi spajaniu. Procesy spajania różnią się od sienie np. stanem skupienia materiałów podstawowych i stopiwa w miejscu występowania procesu, wiązań tworzących połączenie, typem doprowadzonej energii cieplnej i/lub mechanicznej w celu wytworzenia trwałego złącza.

Oznaczenie egzaminu spawacza 

(wg PN-EN 287 oraz PN-EN ISO 9606)

 

Niniejsza norma pomaga uniknąć bardzo groźnych pęknięć zimnych, wodorowych. Metodą tą można posługiwać się w przypadku stali niskostopowych, niestopowych i drobnoziarnistych.

Duże elementy lub części maszyn, które wykonane są ze stali o ograniczonej spawalności wymagają stosowania wstępnego podgrzewania w celu zapobiegnięcia niezgodności spawalniczych. Sposób i temperatura podgrzewania (Tp) zależy od technologii spawania, gatunku stali, rodzaju złącz konstrukcyjnych oraz grubości materiału.